KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15033079
nr 1503 3079
Folke Öström
(1892-1974), Sverige
Vinterlandskap. Signerad. Blandteknik, 25x30 cm, yttermått inklusive ram: 48x55 cm
Kondition: sliten ram
Folke Öström, svensk målare och tecknare född i Göteborg 1892, död 1974.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 november 2022
kl 20:14:13
17/11 12:25:23
Folke Öström
Läs mer om Folke Öström